Prof. Dr. Ömer Erbil Doğan

Prof. Dr. Ömer Erbil Doğan 1969 yılında Antalya'da doğdu. Orta öğretimini Tarsus Amerikan Kolejinde , lise eğitimini Antalya Anadolu Lisesinde tamamladı. 1987 yılında başladığı tıp eğitimini Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İngilizce bölümünde 1993 yılında tamamlayarak tıp doktoru oldu.

Kadın hastalıkları ve doğum uzmanlık eğitimini 1998 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında tamamladıktan sonra bir süre Antalya'da özel hekimlik yaptı. 2003 yılından itibaren Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı. 2004 yılında Hollanda'da Amsterdam Üniversitesi'nde Yardımcı Üreme Teknikleri eğitimini tamamladı. İngiltere'de Birmingham Üniversitesi'nde 2005 yılında laparoskopi ve histeroskopi eğitimi aldı. 2004 yılında Yardımcı Doçent, 2006 yılında Doçent ünvanını aldı. 2012 yılında aynı üniversitede Profesör oldu. 2016 yılından beri Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanlığını ve Üremeye Yardımcı Tedaviler Merkezi ünite sorumluluğunu yürütmektedir.

Üreme Sağlığı ve İnfertilite Derneği (TSRM) yönetim kurulunda 3 dönemdir görev almaktadır. Ayrıca Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği (TJOD) İzmir Şubesi yönetim kurulunda 3 dönemdir görev yapmaktadır.

Akademik ve mesleki ilgi alanları tüp bebek, infertilite, laparoskopik ve histeroskopik cerrahi üzerinedir. Yurtiçi ve yurtdışı bir çok kongre ve kurslarda konuşmacı ve eğitmen olarak görev almakta ve düzenleme kurullarında çalışmaktadır.

Prof. Dr. Ömer Erbil Doğan evli ve 1 çocuk babasıdır.

 

BUY NOW